Педагогічний колектив

Важливою рисою педагогічного колективу Благовіщенського районного центру дитячої та юнацької творчості є педагогічний такт, висока гуманність, чуйність, витримка, вміння встановлювати доброзичливі стосунки в будь-яких ситуаціях. Керівники гуртків забезпечують умови для максимальної реалізації особистості. Відносини з дітьми вони будують на принципі: якомога більше вимогливості і якомога більше поваги до особистості.

Педагогічна місія Благовіщенського РЦДЮТ полягає в тому, щоб знайти способи переконати дитину, яка прийшла до нас навчатися, що вона неповторна і талановита. Успіх на цьому шляху визначає наявність у педагогів певних особистісних та професійних якостей, творчого мислення, прагнення до духовного збагачення.

Не кожен вчитель загальноосвітньої школи зможе працювати у позашкільному навчальному закладі. Професіоналізм, моральні якості та особистісна культура є обов’язковими характеристиками педагога позашкільної освіти. Лише за такої умови до нього прийдуть діти добровільно і без примусу.

Педагоги ЦДЮТ передають своїм вихованцям не просто знання, а

своє ставлення до улюбленої справи, своє переконання і захопленість нею. Вони виступають в ролі старшого товариша, консультанта, порадника.. перед ними стоїть нелегке завдання – не втратити можливості зробити кожного вихованця яскравою особистістю. Для цього самому педагогу треба бути багатогранною особистістю, а значить розвиватися разом з дітьми.

У творчих педагогів винятково розвинута здатність розуміти дитину. Ця здатність – не природжена педагогічна геніальність, а набута так само, як і всі інші властивості. Вона ґрунтується на умінні зосереджено спостерігати і бачити безліч фактів із життя дитини у позашкільному середовищі, аналізувати масу особливостей. Педагоги-позашкільники говорять не про те, що «не гарно» і «не можна», вони говорять про те, що «можна» і «треба». І педагоги, і вихованці зайняті творчими справами, здається, що педагоги працюють не з дітьми, а з дорослими людьми, які відповідають за свою справу і вчинки.

Педагогічний колектив ЦДЮТ завжди пам’ятає, що почуття кожного вихованця – найтонші й найніжніші струни духовного життя. Вміють уважно слухати й розуміти акорди цих струн.