Благовіщенський край - Кобзареві

Автор: Божко Наталія, учениця 11 класу Комунального закладу Ульяновського навчально-виховного  комплексу  "Загальноосвітня  школа  І-ІІІ ступенів № 2 – дошкільний  навчальний  заклад"  Ульяновської  районної ради  Кіровоградської  області.

Пам’яті Тараса Шевченка

Він був одним із тих, що не згорають,

Ішов за кроком крок у майбуття,

Одним із тих, кого не забувають,

Хоч і прожив знедолене життя…

Тарас боровся за святую волю,

Надію в кожне серденько вселяв,

Благавши Бога і людськую долю,

Щоб українець горя не зазнав!

Святий “Кобзар” – зі смутку та кохання,

З глибин шевченківських поночі виринав,

Тарас, натомість, чув лиш дорікання

Просто за те, що людям не брехав.

Поет писав про долю України,

Про світлу мрію -  “Вольно в світі жить!”,

Про рідну мову нашу солов’їну,

Про те, що ясен нам ночами гомонить.

Бажав Шевченко рідній Україні

Міцніти духом, бо настане час,

Коли волошки будуть сині-сині,

І сонце волі привітає нас!

Ти був правий! Радій, Тарасе!

Прийшла ця мить – нам вольно в світі жить.

Ти – України золота прикраса,

Твій блиск у нас в серцях не потьмянить!

«ІСТОРІЯ  ПАМЯТНИКІВ Т.Г. ШЕВЧЕНКА

В БЛАГОВІЩЕНСЬКОМУ  РАЙОНІ»

Підготували:

вихованці  краєзнавчо-народознавчого

гуртка  «Мальви»

Керівник:

Говорун  Ліна  Володимирівна

Спогади  Крижановського  Володимира  Івановича,  бувшого  секретаря  партійної  організації  колгоспу  ім. Шевченка,  с. Грушки.

У  1971  році  на  партійних  зборах  села  вирішили  увіковічнити  пам'ять  великого поета  Т.Г. Шевченка  і  поставити  в  селі  пам’ятник.

Якось  в  село  Грушка,  у  відпустку,  приїхав  провідати  батьків  Островерхий  Володимир  (по  батькові  не  пам’ятають),  був  він  учасником  війни  у  Венгрії  (1954-1955  років),  а  працював  Володимир  художником  в  Одеському  художньому  фонді.

Ось  Володимир  Островерхий  запропонував  свою  допомогу,  обговоривши  всі  деталі,  щодо  пам’ятника,  який  має  бути,  вирішили  замовити  тут  же,  у  Одеському  художньому  фонді.  Через  деякий  час  Володимир приїхав  із  скульптором  Фішером  (ім'я  та  по  батькові  Володимир  Іванович  не  пам’ятає).  Зробили  ескіз  пам’ятника,  який сподобався  замовникам.  І  тут  розпочалась  робота.  У  колгоспі  у діжках  висадили  верби,  почали  шукати  місце  для  постанови  пам’ятника.  Приїхали  художник  та  скульптор,  оглянули  багато  місць  і  вирішили  погодитись  із  думкою  Володимира Івановича  Крижановського.  Місце  вибрали  при  в’їзді  у  село,  тут  широкі  поля,  гарне  для  зору  місце.  Так  і  постановили.

Навезли  землі,  зробили  великий  насип.  Для  постаменту  попросили  щебня  у  великого  шанувальника  поезії  Т.Г. Шевченка  Олександра  Пилиповича  Холявка,  який  був  головою  колгоспу  у  селі  Великі  Трояни.  Закипіла  робота: зробили  насип,  постамент  під  пам’ятник.

У  1972  році  пам’ятник  був  готовий.  Посадили  біля  нього  верби,  а  офіційне відкриття  було  у  1974  році.  На  відкриття  пам’ятника  було  запрошено  районне  начальство,  жителів  села,  прийшли  школярі.

Виступали  на  відкритті  директор школи  Жилка,  Володимир  Іванович  Крижановський,  діти  читали  поезію  Т.Г. Шевченка.

І  на  загальних  зборах  колгоспу  вирішили  назвати  свій  колгосп  імені  Т.Г. Шевченка.  Ось  така  історія  пам’ятника.

День  пам'яті  Тараса  Шевченка в  місті  Ульяновка.

Напередодні  2007 року  на  сходці  міста  було  вирішено  увіковічнити  пам'ять  Великого Кобзаря.  З  ініціативи  голови  Ульяновської  районної  державної  адміністрації  Дмитра  Фіофіловича  Діденка  було  заказано  погруддя  Тараса  Григоровича  Шевченка  у  м. Запоріжжі  (на  жаль  скульптора,  який  зробив  погруддя  ніхто  не пам’ятає).  Протоієрей,  благочинний  української  православної  церкви  Київського  патріархату  в  Ульяновському  районі  Василь  Кутний  освятив  місце  для  пам’ятника  та  сам  пам’ятник.

І  ось  10  березня  2008  року  в  місті,  при  вході  у  міський  парк,  на  освяченому  місці  було  встановлено  погруддя  Великому  Кобзарю.

З  гордістю,  з  палкими  почуттями  любові  та  шани  до  генія  українського  народу  говорили  перший  заступник  голови  Ульяновської  районної  державної  адміністрації  Д.Г. Блажко.  Виступив  голова  районної  ради  М.М. Сулима,  який  підкреслив  значення  Тараса  Григоровича  для  українського  народу.  Виступив  на  мітингу  і  голова  обласної  ради  М.О. Сухомлин.

Слова  Тараса,  пророчі,  проникливі  і  вічно  живі,  актуальні  і  сьогодні.

Читали  вірші  місцеві  поети,  актори  народного театру:  Зоя  Трибуцька  із  с. Грушка,  Валентина  Василівна  Бурлака – співачка  хору  «Ветеранів».  Читали  та  співали  пісні  на  вірші  Шевченка:  Іван  Можик  та  Іван  Мишоловка  з  с.  Вільхового,  Б.А. Волошин – бувший  головний  редактор  місцевої  газети  «Слово  і  час».

Пам’ятник  Великому  Кобзарю  було  відкрито.  На  знак  пам'яті  і  пошани  відомого  поета  покладені  квіти,  і  щороку  тут  свіжі  квіти.  Віднині  це  місце  залишається  святим,  значущим,  дорогим.

Виставка робіт гуртківців

Центру дитячої та юнацької творчості  м. Ульяновка

присвяченої до 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка

В рамках районного літературно-мистецького свята «Стає твій образ наче промінь» 16 січня 2014 року відбулася виставка робіт вихованців та керівників гуртків декоративно-прикладного напрямку Центру дитячої та юнацької творчості м. Ульяновка «Тут б’ється серце Кобзаря».

На виставку представлені роботи присвячені до 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка.

Творчий проект "Шевченко-художник"

Творчий проект-презентація "Шевченко - художник"

Проект "Тарасові слова - то правда жива"