Історія Благовіщенського ЦДЮТ

Благовіщенського центру дитячої та юнацької творчості

Відповідно до рішення педагогічної ради Благовіщенського районного центру дитячої та юнацької творчості 2007 році була створена кімната-музей історії закладу починаючи з 1965 року по даний час.

Будинок піонерів:

Чабан Анатолій Йосипович, 27.08.1965 р. – 1971 р.

Вигнана Діна Максимівна, 01.03.1971 р. – 1974 р.

Побережська (Мишоловка) Наталя Іванівна, 05.08.1974 р. – 1996 р.

Чорна Вікторія Дмитрівна, від 31.08.1982 р. на період до 15.07.1983 р.

Станція юних техніків:

Директори:

Яценко Н.І., 24.03.1980 р. – 1988 р.

Головко С.В., 14.09.1988 – 1996 р.

На підставі рішення Ульяновської районної державної адміністрації та наказу відділу освіти від 17.12.1996 року №46 Будинок піонерів та Станцію юних техніків реорганізовано в Центр дитячої та юнацької творчості м. Ульяновка.

Директори:

Головко С.В., 17.12.1996 р. – 1999 р.

Кравець В.І., 01.09.1999 р. – 2005 р.

Борисенкова Т.В., з 15.08.2005 р. по 01.02.2022 р.

Почалася робота з того, що була створена робоча група з педагогічних працівників та гуртківців, які допомагали знаходити матеріали для нашого музею. Спочатку було створено декілька невеликих стендів, які відображали життя, ще тодішніх Будинку піонерів та Станції юних техніків. Діти принесли з домашніх архівів піонерський галстук, газету, яка колись випускалась для піонерських загонів та дружин. Віднайшли фотографії у сімейних архівах про те, як приймались у піонери та переможців змагань серед шкільних піонерських дружин. Принесли літературу, якою користувались піонервожаті, горн, барабан, що використовували на зборах піонерських дружин. Назвали цей стенд «Життя піонерської організації».

При Будинку піонерів працювали такі гуртки: «Масовиків-затійників», «Танцювально-ляльковий», «Умілі руки», «Шахматно-шашковий», «Кінодемонстраторів», «Радіолюбителів», «Авіамоделістів», «Спортивний», «Духовий оркестр», «Живопису», «Хоровий», «Радистів», «Літературний», «Випалювання».

Зібрали фотографії та матеріали для стенду «Творчість СЮТ». Тут висвітлили роботу різних гуртків та працівників. При Станції юних техніків працювали такі гуртки: «Картинги», «Сільськогосподарського конструювання», «Мотоциклістів», «Судомоделістів», «Фото», «Палітурний», «Радіо», «Художньої обробки деревини», «Режисерів», «Кінодемонстраторів».

Гуртківці ходили допомагати ветеранам, зустрічались із орденоносцями та делегатами з’їздів, Героями Соціальної Праці. До нас в район приїжджала делегація з дружньої Болгарії по обміну знань з сільського господарства. Це ми все відобразили на стенді «Зустрічі з орденоносцями»

Пізніше створили стенд «Видатні земляки». Віднайшли колишніх учнів шкіл, що тепер досягли вершин своєї творчості. Це відомі лікарі, краєзнавці, місцеві поети, дипломати.

Зробили стенд про творчий шлях Сергія Петровича Степанюка, який довгий час пропрацював у нашому закладі, віддав усі свої знання і творчість своїм вихованцям. Був неодноразово нагороджений різними грамотами, дипломами за свою творчу роботу у вихованні підростаючого покоління.

У нас великий творчий колектив, якому всяка робота по плечу. В кожного є багатий, творчий досвід, з яким він ділиться зі своїми колегами-педагогами та передає знання та уміння вихованцям. Це ми відобразили на стенді «Досвід кожного – багатство всіх»

На стенді «ЦДЮТ сьогодні» - висвітлюємо багатогранну роботу різних гуртків, де проводяться різні конкурси, вікторини, концерти, загальні виховні заходи. Свою роботу закладу гуртків висвітлюємо у місцевій пресі «Слово і час», тут публікують всі наші новини.

На даний період при ЦДЮТ працюють гуртки таких напрямків: декоративно-прикладний, художньо-естетичний, туристсько-краєзнавчий, екологічний та соціально-реабілітаційний.

До нашої кімнати-музею приходять вихованці різних поколінь. Стараємось у своїй роботі виховувати у дітей патріотизм, любов до свого маленького міста.

Робота музею сприяє формуванню у наших вихованців уміння аналізувати, ставити запитання, шукати власні відповіді, робити висновки.